Met Beheerd Beleggen bouwt u vermogen op via beleggingsfondsen op een online beleggingsrekening. Daarbij beleggen wij voor u. Dit doen wij op basis van door ons vastgestelde modelportefeuilles. Wij beslissen uit welke beleggingsfondsen deze portefeuilles worden opgebouwd. De modelportefeuilles bestaan uit een combinatie van bijvoorbeeld aandelenfondsen en obligatiefondsen.
Elke modelportefeuille heeft zijn eigen verdeling. Hierbij houden wij rekening met uw persoonlijke situatie, zoals het risico dat u wilt en kunt dragen. Het resultaat dat we hiermee behalen, is voor uw rekening en risico.
U kunt Beheerd Beleggen op ieder moment stopzetten. Als u met Beheerd Beleggen wilt stoppen, dan verkopen wij uw beleggingen en maken het bedrag over naar uw bankrekening.
Wij nemen de beleggingen voor u uit handen. Maar wel op basis van uw keuzes, zoals:
Wij zijn Nationale-Nederlanden Bank. Met betrekking tot Beheerd Beleggen zijn onze belangrijkste taken:
Als belegger belegt u in een deel van verschillende beleggingsfondsen, zogenoemde participaties. Uw participaties staan op naam van een aparte stichting: de ‘Stichting Nationale-Nederlanden Bank Beleggersgiro’. U krijgt van ons de garantie dat de beleggersgiro haar verplichtingen aan u nakomt. Ook bij een mogelijk faillissement van Nationale-Nederlanden Bank N.V. behoudt u uw rechten ten aanzien van de participaties.
U kunt kiezen om zelf Beheerd Beleggen via nn.nl aan te vragen. Ook kunt u via een adviseur Beheerd Beleggen aanvragen. De kosten hiervoor betaalt u rechtstreeks aan de adviseur. Deze kosten zijn dus niet opgenomen in de beheerkosten die u aan ons betaalt. U kiest uw adviseur zelf.
We beleggen voor u in beleggingsfondsen. Hiermee spreiden wij het risico dat u loopt met beleggen. Onze 3 beleggingsexperts hebben hierbij de vrijheid om te kiezen uit de beste fondsen. U kunt kiezen of u wereldwijd, in Europa of in trends wilt beleggen. Wij zijn de eerste partij in Nederland die u deze keuze biedt.
Ja. Met beleggen zijn winsten te behalen, maar ook verliezen. Wordt u zenuwachtig van het feit dat uw vermogen in mindere periodes daalt? Dan past beleggen misschien niet bij u. Belegt u voor een langere periode en accepteert u dat uw vermogen fluctueert? Dan kan Beheerd Beleggen bij u passen. Beleg alleen met geld dat u vrij kunt besteden. Als uw beleggingen weinig rendement opleveren, mag dit geen gevolgen hebben voor uw dagelijks leven. U moet nog gewoon boodschappen kunnen doen en uw huur of hypotheek kunnen betalen, nu maar ook in de toekomst. Het is ook belangrijk dat u geld achter de hand houdt voor (onverwachte) grote uitgaven. Denk bijvoorbeeld aan de reparatie of vervanging van een wasmachine of auto.
Met de lifecycle-methode bouwen we het risico in uw beleggingsportefeuille stapsgewijs af tot aan uw doeldatum. Daarmee is uw vermogen minder gevoelig voor sterke koersdalingen door onverwachte gebeurtenissen vlak voor uw doeldatum. Want hoe dichterbij de datum waarop u uw doel bereikt wilt hebben, hoe minder tijd er is om eventuele beleggingsverliezen goed te maken. Lees meer over de lifecycle-methode.
U heeft de keuze tussen een vast percentage van 1% per jaar over uw belegd vermogen of een percentage van 0,8% of 1,2% afhankelijk van het behaalde rendement. U betaalt ons per jaar minimaal € 15,- en niet meer dan € 2.000,-. Belegt u bijvoorbeeld in een jaar gemiddeld € 25.000,-? Dan betaalt u ons bij de keuze van een vast percentage in een jaar € 250,-. Belegt u meer dan €200.000,-? Dan zijn uw kosten per jaar nooit meer dan € 2.000,-. Daarnaast betaalt u kosten aan de beleggingsfondsen waarin wij voor u beleggen. U ontvangt hiervoor geen rekening. De kosten worden door de beheerder van het fonds verrekend met de koers van het fonds. Meer informatie over deze kosten leest u in de Essentiele Beleggersinformatie.
Het vermogen dat u opbouwt met Beheerd Beleggen valt fiscaal in box 3. Over de waarde van uw vermogen op
1 januari van elk jaar moet u boven een bepaalde grens belasting betalen: de vermogensrendementsheffing. Zie voor meer informatie de website van de Belastingdienst
U kunt onder meer de volgende onderdelen van uw beleggingsplan veranderen:
Ja, u kunt altijd uw inleg verhogen of verlagen. Ook kunt u op elk gewenst moment stoppen met uw automatische incasso.
Ja, u kunt altijd geld opnemen en overmaken naar het bankrekeningnummer dat bekend is bij ons.
Op Beheerd Beleggen zijn de volgende voorwaarden van toepassing: